http://augustyniak-fizjo.pl/
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
14.02.2017

Suche Igły

Miałem ogromną przyjemność uczestniczyć w szkoleniu z Suchego Igłowania (Dry Needling). Nauczycielem był dr Ricardo Ortega Santiago z Uniwersytetu Księcia Karola w Madrycie. Wiele inspiracji.
02.01.2017

Fala Uderzeniowa

Serdecznie zapraszam na zabiegi z użyciem Fali Uderzeniowej. Wyjątkowo skuteczny zabieg na choroby i bóle ścięgien (bóle ścięgna Achillesa, kolano skoczka, "ostroga piętowa", łokieć "tenisisty"/"golfisty" i inne.
08.03.2015

Brawo Panowie!!!

Brązowi medaliści Mistrzostw Polski w grze podwójnej- moi podopieczni - Paweł Fertikowski i Robert Floras - zawodnicy Bogorii Grodzisk Mazowiecki.

Strona główna


Witam serdecznie!

Nazywam się Rafał Augustyniak. Jestem magistrem fizjoterapii ukończonej na  Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Fizjoterapią zajmuję się od 2005 roku. Swoje doświadczenie zdobywałem w znanych w całej Polsce placówkach w Konstancinie (Stocer, CKR). W 2008 roku rozpocząłem współpracę z Centrum Rehabilitacji Sportowej w Warszawie. W latach 2009 – 2011 współpracowałem z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki jako fizjoterapeuta m.in. mistrza olimpijskiego - Tomasza Majewskiego. Od kwietnia 2013 roku współpracuje z Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej w Żyrardowie, a od 2015 prowadzę także praktykę w swoim gabinecie w Skierniewicach.

Pracuję z pacjentem, nie z chorobą

Moim priorytetem w pracy jest ujęcie pacjenta jako osoby, z jego godnością i wyjątkowością, bez sprowadzania go jedynie do jego choroby. Mam pod swoją opieką zarówno sportowców o wysokim poziomie wytrenowania, jak i spotrowców - amatorów, a także osoby z przewlekłymi problemami układu ruchu. Każdy program terapii jest poprzedzony pełnym badaniem fizjoterapeutycznym, a procedury terapeutyczne, które stosuję, są zgodne z najnowszymi trendami fizjoterapeutycznymi i potwierdzone badaniami naukowymi. Jestem w stałym kontakcie z wieloma specjalistami z dziedziny ortopedii, neurochirurgii, a także diagnostyki obrazowej (USG, rezonans magnetyczny).

Jakimi problemami się zajmuję

Posiadam duże doświadczenie w pracy z pacjentami z ostrymi i przewlekłymi problemami kręgosłupa, a także po artroskopiach stawu kolanowego i barkowego. Od kilku la zajmuję się także badaniem i oceną posturalną stopy i stawu skokowego pod kątem aplikowania wkładek ortopedycznych. Bardzo dużo satysfakcji daje mi praca z osobami uprawiającymi bieganie, ponieważ ich problemy wymagają bardzo wnikliwej analizy całego układu ruchu. Sam również należę do tej grupy osób.

Nie tylko praca z pacjentem

Od 2005 roku stale podnoszę swoje kwalifikacje na szkoleniach podyplomowych i kursach dla fizjoterapeutów, specjalizując się w terapii manualnej i rehabilitacji ortopedycznej. Systematycznie uczestniczę w konferencjach z dziedzin ortopedii i fizjoterapii  Staram się być na bieżąco z najnowszymi  doniesieniami naukowymi w tych dziedzinach. Udzielam porad eksperckich w polskiej edycji magazynu dla biegaczy „Runners World”. Brałem udział w pracy nad programem edukacyjnym produkowanym dla TVP Sport „Wygrać z kontuzją”. Moje artykuły na temat fizjoterapii można spotkać w prasie i w internecie, a czasami usłyszeć mnie można w radiu. Mam doświadczenie w  prowadzeniu wykładów i warsztatów zarówno dla fizjoterapeutów, sportowców, jak i pacjentów.